You are here

Επιτροπές

ΕΠΙΤΡΟΠΕΣ του ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΧΗΜΕΙΑΣ

Η Συνέλευση του Τμήματος Χημείας στη συνεδρίαση με αριθμ. 984/28-09-2018, αποφάσισε ομόφωνα να ορίσει τις  Επιτροπές Σπουδών  με διετή θητεία (2018-19 & 2019-20) ως εξής:

 

ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΧΗΜΕΙΑΣ

Η Πρόεδρος του Τμήματος:         Λουλούδη Μαρία, Καθηγήτρια 

Αναπληρωτής Πρόεδρος:  Πλακατούρας Ιωάννης, Καθηγητής

Οι Διευθυντές των Τομέων:       

Προδρομίδης Μάμαντος Καθηγητής

Σίσκος Μιχαήλ, Αν. Καθηγητής

Βλάχος Κων/νος, Αν. Καθηγητής

Ρούσσης Ιωάννης, Καθηγητής

Γραμματειακή υποστήριξη:        Ξ. Τουτουνζόγλου

 

 

 

 

Επιτροπή Προπτυχιακών Σπουδών

  1. Πλακατούρας Ιωάννης , Καθηγητής (Συντονιστής )
  2. Σίσκος Μιχαήλ, Αν. Καθηγητής
  3. Βλάχος Κωνσταντίνος, Αν. Καθηγητής
  4. Βλεσσίδης Αθανάσιος, Καθηγητής
  5. Χελά Δήμητρα, Αναπλ. Καθηγήτρια
  • Διοικητική Υποστήριξη: Κεντρική Γραμματεία
  • Γραμματειακή υποστήριξη Τομέων: Σ. Σταθαρά

 

Συντονιστική  Επιτροπή Μεταπτυχιακών Σπουδών

  1. Γαρούφης Αχιλλέας, Καθηγητής, (Συντονιστής)
  2. Σταλίκας Κωνσταντίνος, Καθηγητής
  3. Κωνσταντίνου Ιωάννης, Αν. Καθηγητής 
  4. Βαρβούνης Γεώργιος, Καθηγητής
  5. Κούκκου Άννα-Ειρήνη, Αν. Καθηγήτρια
  • Διοικητική υποστήριξη: Κεντρική Γραμματεία
  • Γραμματειακή υποστήριξη Τομέων: Α. Ψηλού

 

Επιτροπή Διδακτορικών Σπουδών

  1. Λουλούδη Μαρία, Καθηγήτρια, (Πρόεδρος)
  2. Σκομπρίδης Κωνσταντίνος, (Αν. Πρόεδρος)
  3. Προδρομίδης Μάμας, Καθηγητής 
  4. Σκούλικα Σταυρούλα, Αν. Καθηγήτρια
  5. Σαββαΐδης Ιωάννης, Καθηγητής
  • Διοικητική υποστήριξη: Κεντρική Γραμματεία
  • Γραμματειακή υποστήριξη Τομέων: Σ. Σταθαρά

 

Επιτροπή Μεταδιδακτορικών Σπουδών

  1. Λουλούδη Μαρία, Καθηγήτρια, (Πρόεδρος)
  2. Σκομπρίδης Κωνσταντίνος, (Αν. Πρόεδρος)
  3. Προδρομίδης Μάμας, Καθηγητής 
  4. Σκούλικα Σταυρούλα, Αν. Καθηγήτρια
  5. Σαββαΐδης Ιωάννης, Καθηγητής
  • Διοικητική υποστήριξη: Κεντρική Γραμματεία
  • Γραμματειακή υποστήριξη Τομέων: Σ. Σταθαρά

 

 

 

 

Επιτροπή Κατατάξεων

  1. Λουλούδη Μαρία, Πρόεδρος του Τμήματος (Πρόεδρος Επιτροπής)
  2. Βλεσσίδης Αθανάσιος, Καθηγητής
  3. Γκιώκας Δημοσθένης, Επ. Καθηγητής
  4. Γαρούφης Αχιλλέας, Καθηγητής
  5. Μαλανδρίνος Γεράσιμος, Αν. Καθηγητή
  6. Σκούλικα Σταυρούλα, Αν. Καθηγήτρια
  7. Βλάχος Κώστας, Αν. Καθηγητής

 

Επιτροπή Πρακτικής Άσκησης

    Τακτικά μέλη:

  1. Λουλούδη Μαρία, Καθηγήτρια, Πρόεδρος
  2. Πλακατούρας Ιωάννης, Καθηγητής, Αναπληρωτής Πρόεδρος
  3. Πετράκης Δημήτριος, Καθηγητής, Μέλος

    Αναπληρωματικά μέλη:

  1. Μαλανδρίνος Γεράσιμος, Αναπληρωτής Καθηγητής
  2. Παπαγεωργίου Γεώργιος, Επίκουρος Καθηγητής
  3. Τάσσης Δημήτριος, Επίκουρος Καθηγητής

 

Επιτροπή ΟΜΕΑ

  1. Πλακατούρας Ιωάννης, Καθηγητής (Συντονιστής)
  2. Μάνος Εμμανουήλ, Επ. καθηγητής
  3. Καλαμπούνιας Άγγελος, Επ. Καθηγητής

 

Επιτροπή Σεμιναρίων

  1. Ζαρκάδης Αντώνιος, Kαθηγητής(Συντονιστής )
  2. Παπαγεωργίου Γεώργιος, Επ. Καθηγητής
  3. Γκιώκας Δημοσθένης, Επ. Καθηγητής

 

Επιτροπή Ερευνητικών υποδομών και ερευνητικών χώρων

  1. Λουλούδη Μαρία, Καθηγήτρια (Συντονίστρια)
  2. Πλακατούρας Ιωάννης, Καθηγητής (Αναπληρωτής Συντονιστής)
  3. Βαϊμάκης Τιβέριος, Καθηγητής
  4. Βαρβούνης Γεώργιος, Καθηγητής
  5. Σκούλικα Σταυρούλα, Αν. Καθηγήτρια
  6. Τσιαφούλης Κωνσταντίνος,  ΕΔΙΠ
  7. Καρκαμπούνας Αθανάσιος, ΕΔΙΠ

 

Επιτροπή υγιεινής και ασφάλειας κτηρίων

  1. Χατζηκακού Σωτήριος, Καθηγητής (Συντονιστής)
  2. Σαββαιδης Ιωάννης, Καθηγητής
  3. Σακκάς Βασίλειος, Αν. Καθηγητής
  4. Τέλλης Κωνσταντίνος, ΕΔΙΠ
  5. Μπράφας Γεώργιος, ΕΤΕΠ

 

Επιτροπή διαχείρισης τοξικών αποβλήτων

  1. Βαρβούνης Γεώργιος, Καθηγητής (Συντονιστής)
  2. Πιπερίδη Χριστίνα, Ε.ΔΙ.Π.
  3. Κρικοριάν Δημήτριος, Ε.ΔΙ.Π.

 

Επιτροπή Απόσυρσης Οργάνων και Δημιουργίας Μουσείου

  1. Χατζηκακού Σωτήριος, Καθηγητής (Συντονιστής)
  2. Μπόκαρης Ευθύμιος, Καθηγητής
  3. Μπράφας Γεώργιος, Ε.Τ.Ε.Π.

 

Επιτροπή Ιστοσελίδας

  1. Βλάχος Κωνσταντίνος, Αν. Καθηγητής (Συντονιστής)
  2. Τσίπης Αθανάσιος, Καθηγητής
  3. Καλαμπούνιας Άγγελος, Ε. Καθηγητής
  4. Βλέτσας Χρήστος, ΙΔΑΧ

 

Επιτροπή πληροφορικής και υπολογιστών

  1. Πλακατούρας Ιωάννης, Καθηγητής (Συντονιστής)
  2. Τσίπης Αθανάσιος, Καθηγητής (Αναπληρωτής Συντονιστής)
  3. Παπαγεωργίου Γεώργιος, Επ. Καθηγητής
  4. Τάσης Δημήτριος, Επ. Καθηγητής
  5. Γκιώκας Δημοσθένης, Επ. Καθηγητής
  6. Παπαμώκος Γεώργιος, Δρ.-Επ/κός Συνεργάτης

 

Επιτροπή παραλαβής Αγοραζομένων ειδών(οικονομικό έτος 2018)

      Τακτικά μέλη

1.   Μούσης Βασίλειος, Ε.ΔΙ.Π.

2.   Καλλιμάνης Αριστείδης, Ε.ΔΙ.Π.

3.   Τέλλης Κωνστντίνος, Ε.ΔΙ.Π.

Αναπληρωματικά μέλη

1.   Φλώρου Αγγελική, Ε.ΔΙ.Π.

2.   Πιπερίδη Χριστίνα, Ε.ΔΙ.Π.

3.   Ταμπάκη Αφροδίτη, Ε.ΔΙ.Π.

   

 

 

 

 

Greek